Nacházíte se: Úvodní stránka > PR články > Rybaření ve Španělsku
Rybolov ve Španělsku, konkrétně na řece Ebro, je vyhlášený po celém světě. Na své si přijdou rybáři různých rybářských technik. Řeka Ebro se stala často cílem experimentů rybářů a ilegálního vysazení některých druhů ryb, a proto je velmi bohatá na druhy, které by ve Španělsku nikdo nečekal. Na co se můžete ve Španělsku těšit, kde lovit a co si vzít s sebou, se dočtete v následujícím článku.
Řeka Rio-Ebro je španělská řeka o délce více než 900 km a pro rybáře je známá především díky přehradám na rozhraní regionů Aragon a Cataluńa. Řeka se dělí na horní přehradu Embalse de Mequinenza, která je dlouhá více než 100 m a v některých místech dosahuje hloubky až 60 m a šířky od desítek až po stovky metrů.
Střední přehrada Embalse de Riba Roja má délku přes 40 km a hloubky jsou zde různorodé, od absolutních mělčin až po 30m. Je teplejší a více využívaná než horní přehrada. Zde se dají ulovit opravdu trofejní úlovky. Spodní přehrada Embalse de Flix je položená v průmyslové oblasti a tak není tak hojně využívaná.
Lov na přehradě Mequinenza je možný celoročně. Hlavní lovecká sezóna je přibližně od polivny března do konce října. Vše je ovšem závislé na počasí. Aktivita ryb je tak ovlivněna celou řadou dalších faktorů, jako je průtok nebo teplota vody.
Řeka Ebro a její přehrady nabízejí nevídané rybářské příležitosti, které lákají každého vášnivého rybáře. Každý rybář touží pokořit exempláře, které se jen tak nevidí. Důležité je zdůraznit, že většina úlovků se opět navrací do vody.
Do Španělska se jezdí především na sumce. Jedná se o největší sladkovodní rybu Evropy. Ještě v 70. letech nebyl ve španělských řekách ani jeden sumec. Byl vysazen tajně a ilegálně nadšenými rybáři. Během času se sumci rozrostli a momentálně počty pohybují kolem 80 miliónů a váhy jsou v průměru okolo 80 kg. Každoročně se ovšem hlásí úlovky, které přesahují hranici 100 kg.
Lovit sumce se dá různými způsoby a záleží čistě na rybáři, které dává přednost. Mezi nejčastějšími technikami, které se ve španělských vodách vyzkoušely a osvědčily jsou:
Zákaldní výbavou musí být prut na sumce o délce cca 3 m s vrhací zátěží 300–500 g, záleží na vzdálenosti a síle proudu. Chytá se s navijákem na sumce s dotaženou brzdou a prutem postaveným kolmo v sumcové vidličce. Lov na peletky má svá specifika a funguje v určitých oblastech přehrad – Chiprany. Jako rybářské háčky se nejčastěji používají návazce s jednoháčkem.
Jedním z velkých lákadel je relativně malá ryba, okounek – black bass. Lze se s nimi setkat ve všech španělských přehradách a říčních systémech. Tyto dravci se snaží zbavovat nástrahy monumentálními výskoky z vody. Běžná velikost je kolem 45 cm.
Candáti byly ve Španělsku vysazeny ilegálně v 70. letech a začal se velmi rychle rozmnožovat a rozšiřovat. Horní přehrada je nejlepší evropskou candátí lokalitou, co se týče počtu vylovených ryb. V poměrně velké populaci se nacházejí i trofejní exempláře, které mohou dosahovat až 90 cm.
Pro rybaření na španělské řece si stačí obstarat licenci, která opravňuje danou osobu k lovu ryb v oblasti Aragon, která zahrnuje oba břehy horní přehrady a pokračuje do poloviny spodní přehrady. U spodní přehrady je potřeba si připlatit ještě denní „COTO“.
Cestování patří k fenoménem této doby. Vyberte si i vy příjemné ubytování přímo od majitele na stránkách www.MegaUbytko.cz a www.MegaUbytovanie.sk.
Turisimo.cz
Přebírání textů z těchto stránek je bez svolení autora trestné.
CMS vytvořilo amedio.cz.