Nacházíte se: Úvodní stránka > Země > ZOO Brno – nevšední výlet do moravské metropole
Sponzorované odkazy:
Toužíte v horkých letních měsících trávit čas se svými nejmilejšími na čerstvém vzduchu a zároveň chcete získat nové zážitky a nezapomenutelné vzpomínky? Nejenom Čechy vám nabízejí nepřeberné množství chovných zahrad, zavítejte do moravské metropole, potěšte se pohledem na exotická zvířata v moderních pavilonech a hlavně nezapomeňte jedinečný výlet zvěčnit kvalitním fotoaparátem.
Dva roky po ukončení druhé světové války bylo slavnostně vybráno území kopce Mniší hora v Bystrci, určené pro položení základních stavebních kamenů zahrady. O rok později převzala správu hory Masarykova univerzita v Brně, která pomalu ale jistě střádala plány na výstavbu moderního areálu. Stejného roku byla podána žádost o postavení botanické zahrady na témže místě což byl pro katedru nesplnitelný úkol. Zoologická zahrada přivítala první nadšené návštěvníky 30.8. 1953.
Otevírací doba je v říjnu, od listopadu do února, v březnu a od dubna do září. Vstupné pro dospělého stojí 100 korun, senioři a studenti mají jisté výhody a slevy, děti do tří let jsou zcela zdarma. Zoologická zahrada Brno jako jedna z mála umožňuje i vstup se psy, za které si připlatíte pouhých 30 korun, permanentky vyjdou značně levněji, například početné rodiny ušetří na vstupném stovky korun.
Nenechte si ujít unikátní podívanou na zahraniční druhy ptáků, opic, plazů či hrozivých šelem.
Pestrobarevný Agapornis z řádu papoušků je dlouhý necelých 15 centimetrů, vzrůstem tedy nepatří zrovna k čahounům, ale přesto o sobě dává vytrvale vědět, jelikož farmářům z rodné Tanzánie ničí úrodu kukuřice či prosa. Živí se zpravidla ovocem, bobulkami a semeny, jeho délka života přesahuje až 20 let, což je u papoušků úctyhodný věk.
75 centimetrů dlouhý šupinatý ještěr se pyšní mnoha dovednostmi. Nejenom, že je dokonalý plavec a prvotřídní skokan, dovede se i bravurně potápět. Jeho potravou je drobný hmyz a obratlovci, ojediněle přijímá ovoce. Vyskytuje se od jižního Mexika, přes celou střední Ameriku až po Kolumbii, vy ho však můžete spatřit právě v brněnské ZOO.
Primát o délce přibližně 15 centimetrů, vážící pouhých 130 gramů pochází z tropické Brazílie, Ekvádoru či Peru. Kosman zakrslý je nejmenší žijící druh opice na světě. Kosmani společně s tamaríny a lvíčky patří do skupiny tzv. drápkatých opiček, které mají na všech prstech drápky, kromě palce dolních končetin, ten jediný nese plochý nehet.
Sponzorované odkazy:
Cestování patří k fenoménem této doby. Vyberte si i vy příjemné ubytování přímo od majitele na stránkách www.MegaUbytko.cz a www.MegaUbytovanie.sk.
Turisimo.cz
Přebírání textů z těchto stránek je bez svolení autora trestné.
CMS vytvořilo amedio.cz.